Цивілізований світ тяжко уявити без такого важливого кулінарного елементу як сіль, бо її додають майже скрізь, навіть у кондитерські вироби. А українська історія так взагалі тісно пов'язана із сіллю. Чумаки возили сіль у всі куточки нинішньої України не тільки з прибережної зони Чорного та Азовського морів, а й із міста Дрогобича, що на Львівщині. Адже саме там і досі знаходиться найстаріше діюче підприємство у Східній Європі (ХІV ст), яке весь час займалось видобуванням солі та інших корисних копалин! Ще з самого початку своєї роботи Дрогобицька солеварня експортувала сіль до сусідніх королівств та Західної Європи, проходячи митний контроль у оборонній фортеці Тустань.
Більше про зовнішньоекономічні відносини давньоруських часів України можна дізнатись безпосередньо на місці, адже як і град-фортеця Тустань так і солеварня Дрогобича радо вітають туристів у себе щодня.
На екскурсії ви побачите:
Опинившись в Дрогобичі, обов'язково скуштуйте вареників зроблених за місцевим рецептом та випийте чашку кави з дрогобицькою сіллю!
Деталі поїздки
тривалість: 9 годин
місце зустрічі групи: залізничний вокзал м. Дрогобич (шукати табличку з логотипом компанії)
кількість людей у групі: 17-20 осіб
транспорт: міні-бус Мерседес Спрінтер (або подібний)
тип туру: груповий одноденний без проживання
Про місце
Дрогобич — стародавнє місто з багатовіковою історією, друге за величиною у Львівській області (після Львова). Виникнення міста пов’язують з XI сторіччям, коли в місцевості, багатій соляними джерелами, утворилося перше поселення. Згодом Дрогобич став осередком солевидобувальної промисловості та нафтопереробки в Східній Європі. Зараз Дрогобич є значущим національно-культурним та освітньо-науковим центром Галичини. Із Дрогобича походить Юрій Котермак – відомий діяч
Ту́стань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця IX—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області, поблизу с. Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниця. Унікальна пам'ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи. Wiki>>>