Одноденний тур в одне із найвідоміших та найсуперечливіших туристичних місць України де час зупинився у далекому 1986 році. Чорнобильську зону відчуження щороку відвідує близько сотні тисяч туристів з усього світу, щоб на власні очі побачити наслідки техногенної катастрофи. Насьогодні рівень радіаційного забруднення є безпечним для перебування туристів, але тільки у супроводі акредитованих ексурсоводів по спеціальним туристичними маршрутами при наявності перепустки від Державного агентства управління зоною відчуження. Перебуваючи у Зоні, ви нетільки побачите постапокаліптичну реальність Чорнобиля, а й можливо зустрінете прадавніх мешканців цієї території, а саме: лосів, коней, кабанів, вовків, оленів, гігантських сомів та інших представників місцевої фаунни.
На екскурсії ви побачите:
- с. Копачі де час застиг у далекому 86-му році;
- радянський секретний об’єкт Дуга-1;
- знаменитий рудий ліс;
- вулиці міста-привида Прип'ять;
- саркофаг "Укриття-2" висотою майже 98 метрів.
Відвідування зони відчуження організованою групою у супроводі акредитованого екскурсовода є безпечним.
Перебування в Чорнобильській зоні відчуження дозволено тільки тим особам, які досягли 18 років.
Про місце
Чорно́бильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (колишньої УРСР), в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер
, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім. На думку багатьох, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована Москвою, стала однією з причин розпаду СРСР. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб було евакуйовано із зон забруднення. Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР і світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі. Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС Форсмарк було знайдено радіоактивні частинки, принесені з західної частини СРСР, та оцінки обсягів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи.
wiki>>>